Päävalmentajan haku on käynnistynyt
Kouvolan Jalkapallo ryJulkaistu: 07.12.2023 11.48

Päävalmentajan haku on käynnistynyt

Miesten edustusjoukkueen päävalmentajan haku on alkanut. Joukkue pelaa kaudella 2024 Miesten Kolmosta. Tavoitteena on löytää valmentaja, joka pystyy olemaan mukana mahdollisesti pidemmässäkin projektissa.

Kasvattajaseurana ensisijainen tavoitteemme on kehittää pelaajia. Nuorten pelaajien sisäänajo edustusjoukkueeseen on tärkeä osa seuran pelaajapolkua ja pelaajakehitystä. Joukkueen pelaajisto tulee koostumaan Kouvolan alueen pelaajista. Haluamme kokoonpanoon mukaan nuoria eteenpäin pyrkiviä ja heidän tuekseen kokeneempia pelaajia, jotta nuorilla olisi mahdollisimman laaja tuki kehittymiseen.

Seurana aiomme tehdä yhteistyötä alueen muiden jalkapalloseurojen kanssa. Päävalmentajalla onkin mahdollisuus kerätä kokemusta MyPan valmennustiimissä 2. valmentajan roolissa tulevan Kakkosen kauden aikana.

Odotamme päävalmentajalta kokonaisvaltaista osaamista jalkapallotoimintojen suunnittelusta ja toteutuksesta, valmennustiimin johtamisesta sekä hyvää kommunikointia ja yhteistyötaitoja edustusjoukkueen ohjausryhmän sekä seuran toimihenkilöiden kanssa. Odotamme myös halua kehittyä ja kehittää itseään sekä toimimaan seuran ideologian mukaan, pelaajakehitys pääpainona.

Tarjoamme kehittyvän seuraorganisaation, valmennustiimin ja mielenkiintoisen tehtäväkokonaisuuden.

Lähetä vapaamuotoinen hakemuksesi ja CV palkkiotoiveineen sähköpostilla juuso.laitinen@kouvolanjalkapallo.fi.

Hakemuksessa tulee ilmetä seuraavat asiat:

  • valmentajakoulutus
  • valmennuskokemus
  • muu opinto- ja työelämätausta
  • yhteystiedot sekä palkkatoive.

Paikka täytetään, kun sopiva tekijä tehtävään löytyy.

Juuso Laitinen
Toiminnanjohtaja
050 4330 077

KJP - Kouvolan Jalkapallo

Savonkatu 23, 2 krs.

45100 Kouvola


Toimisto avoinna:

sopimuksen mukaan
toimisto@kouvolanjalkapallo.fi


Y-tunnus: 2874407-9


Pankkiyhteys
BIC    OKOYFIHH
IBAN  FI28 5750 0120 3352 20