Niko Nakari jatkaa myös kaudella 2022 KJP Edustuksessa
KJP Miehet EdustusJulkaistu: 24.11.2021 22.46

Niko Nakari jatkaa myös kaudella 2022 KJP Edustuksessa

KJP:n riveissä viime kaudella pelannut Niko Nakari nähdään seuran mustassa paidassa myös tulevalla kaudella. Niko Nakari on tehnyt seuran kanssa vuoden mittaisen jatkosopimuksen.

Nakarin kaltaisen kokeneen pelaajan halu jatkaa KJP:ssä on loistava uutinen. Niko on erinomainen joukkuepelaaja, joka näyttää asenteellaan esimerkkiä nuoremmille pelaajille. Viime kaudella miehelle kertyi 1170 minuuttia 13 ottelussa.

”Joukkueen rakentaminen on vasta alkuvaiheessa, mutta minulle on nyt tärkeää, että yhteinen taival KJP:n kanssa vielä jatkuu”, Nakari kommentoi sopimustaan. Hänestä on myös hienoa nähdä, miten nuoret pelaajat kehittyvät vierellä ja mihin he pystyvät tulevaisuudessa.

”Niko on tärkeä palanen joukkueessa ja hänen haluttiin ehdottomasti jatkavan KJP:ssä. Pelkästään jo senkin takia, että hän on edelleen huippua pelipaikallaan, mutta samalla hän on esimerkkinä ja mentorina joukkueen nuoremmille pelaajille, päävalmentaja Juha Teuronen perustelee.

Sopimusuutiset jatkuvat, pysykää kuulolla!